Sayfa Başına Dön

Gezilecek Görülecek Yerler

Olympos

Antik Likya medeniyetinin en önemli şehirlerinden biridir. Güney sahilini kapsayan olympos bey dağları milli parkının bir bölümünü oluşturur. Toros sıra dağlarının batı kenarında bulunur. Tepede karlar sahilde yemyeşil çam ve sedir ağaçlarının arasından Akdeniz turkuaz rengi buradadır. Rüya Villen Parktan yürüme mesafesiyle 40 dakikadır.

Adrasan

Adrasan Antalya'nın 90 km güneybatısında 3000 nüfuslu turistik bir yerleşim yeridir.İsmi çavuşköy olarak 1960 yılları başında değiştirilsede yöre halkı hala Adrasan olarak kullanmakta ve adının eski haline dönüşmesi için yasal girişimlerde bulunmuşlardır.Bölge de birçok medeniyet değişik adlar ile nitelendirmişler Adrasanı, büyük Osmanlı Denizcisi Piri Reis'in kaleme aldığı kitabında Adrasan Limanının diğer adının Venedik Limanı olarak da söylenmektedir.

Adrasan ovasında portakal bahçeleri,nar ağaçları,zeytin ağaçları bulunmaktadır.Yerli halkın büyük bir bölümü seracılık ile uğraşmaktadır.Turizm bölgede giderek dahada artmakta olup gelen yerli ve yabancı turistlere en iyi şekilde hizmet verilmektedir.Sayıları gün geçtikçe artan Otel ve pansiyonlar bunun en iyi kanıtıdır.

Çıralı - Phaselis (Antik kent) - Tahtalı Dağ Teleferik (2365 metre) gezisi – Çıralı

Dünyanın en güzel Milli parklarından birinde yer alan,güven ve emniyetin herşeyin üzerinde olduğu, Tahtalı Teleferik ile vahşi orman ve benzersiz sedir ağaçlarinin, yer yer bulutların üzerinde, yalçın yamaçları, vadileri ve vahşi hayvanları izleyerek zirveye yapılacak ziyaret ,misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Çıralı - Myra - Noel Baba - Demre - Üçağız - Kale - Batık Şehir – Kekova Çıralı

Arykanda ve Kekova Günü birlik olarak gidip dönüş yapabileceğiniz mesafede olup zengin bir tarihi yapıya sahiptir. Ve çok sayıda kalıntı vardır. Roma hamamları Tiyatrosu sulardan çıkan lahitler deniz altındaki antik kalıntılar ve sayısız güzel koylar. Bu iki farklı noktada bulacağınız sayısız güzellikler arasında birkaçıdır.

Çıralı - Yanartaş

Pansiyonumuzdan bir saatlik bir yürüyüş. Ağzından alevler çıkan Kimera, köyümüzün, hatta bütün Likya bölgesinin en önemli simgesidir. Hala ateş püsküren bu canavarı görmek için en uygun zaman akşam karanlığı olur. Taşla döşeli patika her yaşta insanın yürüyebileceği kolaylıktadır.

Teleferik - Tahtalı

Antalya/Kemer'de bulunan avrupa'nın en uzun teleferik sistemi 11 dakikada muhteşem manzarasıyla 726 metreden 2365 metreye çıkan 4350 metre uzunluğundaki bu sistem temmuz 2007'de açılmıştır. Rüya Villen Parka 30 km mesafededir.

Gelidonya Feneri

Karaöz köyünden 7 km'si çam ormanı içinde bir toprak yoldan gidilerek ulaşılıyor. Bu yol üzerinde 3-4 tane çeşme var. Çok uzun bir rota olmadığı için dilerseniz sağdan koylara inen patikaları takip ederek denize girebilirsiniz. Melanippe (Korsan Koyu) de bu koyların en sonuncusudur. Buradan Gelidonya Feneri sapağına kadar yol hafifçe yükselerek devam ediyor. Zaten ‘Gelidonya Feneri 2 km’ tabelası sizi yönlendirecek. Bu sapaktan itibaren virajlı ve dik bir çıkış sizi bekliyor. Çıkışın sonunda Gelidonya Feneri sizi karşılayacak.

Sabah saatlerinde gün doğumu, akşam saatlerinde gün batımını seyretmek için mükemmel bir yer.

Ulupınar

Ulupınar çınar ağaçlarının gölgesinde buz gibi suların ayakalarınızın altından akıp gidişini seyrederken yemeğinizi yemek için Ulupınar'da pek çok restorant işletmesi sizleri beklemektedir. Her türlü yemek hizmetlerinin sunulduğu özel işletmelerin birinde özellikte taze alabalık yemeden Çıralı'dan ayrılmamanızı öneririz.

Eğlence (Bar -Disco)

Çıralı'ya sahilden 25 dk. yürüme mesafesinde olan Olimposta her zevke uygun eğlence mekanı bulmanız mümkün. Ağaç evleriyle ilginç bir yapılaşmaya sahip olan Olimpos'un salaş ve bar kafeleri, gençler ve kendini genç hisedenler için oldukça tatmin edici.

Eğlence alternatiflerini çoğaltmak isteyenler için ise cıvıl cıvıl gece hayatı ile Kemer yalnızca 40 km uzakta.

Çıralı'da bunların dışında jeep safari, doğada yürüyüş turları, bisiklete binme, deve turu gibi yapabileceğiniz başka alternatifleri de bulunmaktadır.